Страниц в теме:   [1 2 3 4] >
Seminar Wordfasta u Zagrebu
Автор темы: VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Хорватия
Local time: 14:09
английский => хорватский
+ ...
Mar 9, 2007

Cijenjeni kolege/kolegice!

Potaknuta promidžbenom ekipom proz.coma, u travnju ću u Zagrebu održati seminar na temu korištenja CAT toolsa Wordfast.
Isprva sam mislila pomoći kolegama koji još ne koriste Wordfast samo na privatnoj osnovi, dakle onima koji nemaju previše iskustva u korištenju CAT alata.
No ideja o tečaju jako se svidjela promotion teamu, pa su me potakli da održim seminar.
Ovo je samo moja skromna, pomalo bojažljiva najava (ništa pretenc
... See more
Cijenjeni kolege/kolegice!

Potaknuta promidžbenom ekipom proz.coma, u travnju ću u Zagrebu održati seminar na temu korištenja CAT toolsa Wordfast.
Isprva sam mislila pomoći kolegama koji još ne koriste Wordfast samo na privatnoj osnovi, dakle onima koji nemaju previše iskustva u korištenju CAT alata.
No ideja o tečaju jako se svidjela promotion teamu, pa su me potakli da održim seminar.
Ovo je samo moja skromna, pomalo bojažljiva najava (ništa pretenciozno).
Oni od vas koji bi možda rado pristustvovali seminaru, mogu me konaktirati ovdje preko foruma, ili se obratiti na promotion at proz.com za prijavu. Hvala!

[Edited at 2007-03-09 21:34]
Collapse


 
Vesna Zivcic
Vesna Zivcic  Identity Verified
Local time: 14:09
немецкий => хорватский
+ ...
Pitanje Mar 10, 2007

Ako je već seminar zamišljen kao pomoć kolege kolegama, pa još i pod pokroviteljstvom ProZ.coma, zašto je onda komercijalan, tj. zašto (toliko) košta?

 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Хорватия
Local time: 14:09
английский => хорватский
+ ...
Автор темы
formiranje cijene Mar 10, 2007

Poštovana Vesna, hvala na postavljenom pitanju. Tome forum i služi.
U formiranju cijene presudnu riječ ima Wordfast kao kompanija i proz.com kao organizator. I po jednima i po drugima ova je cijena vrlo razumna.
Vesna, bilo bi mi drago kad biste isti upit uputili na već navedeni e-mail promotion at proz.com.


 
Vesna Zivcic
Vesna Zivcic  Identity Verified
Local time: 14:09
немецкий => хорватский
+ ...
Daljnje pitanje Mar 10, 2007

Pretpostavimo da želim prisustvovati seminaru i želim račun za knjiženje, tko mi ga izdaje: Vi (u kojem svojstvu?) ili ProZ.com/Wordfast?

Također me zanima koji udio od cijene pripada ProZ.comu ako nije tajna.


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Хорватия
Local time: 14:09
английский => хорватский
+ ...
Автор темы
odlično pitanje! Mar 10, 2007

Ovo je in medias res. Odlično!

Ja ne izdajem niti certifikate niti račune. Oboje izdaje proz.com i to samo registriranim članovima.
Moje je svojstvo, kao certificiranog trainera za Wordfast, samo edukacija.


 
Vesna Zivcic
Vesna Zivcic  Identity Verified
Local time: 14:09
немецкий => хорватский
+ ...
Imate onda mali problem Mar 10, 2007

Bit će zanimljivo saznati kako se knjigovodstveno tretira plaćanje usluge u inozemstvo i to usluge koja se obavlja u tuzemstvu, odnosno koliko je to legalno.

Koliko mi je poznato, PDV se plaća "na isporuke svih vrsta dobara (proizvoda, roba, novoizgrađenih građevina, opreme i sl.) i sve obavljene usluge u tuzemstvu uz naknadu"

"Porez na dodanu vrijednost plaća se prema mjestu isporuke dobara ili obavljanja usluga, pri čemu se tuzemstvo smatra jednim mjestom ispor
... See more
Bit će zanimljivo saznati kako se knjigovodstveno tretira plaćanje usluge u inozemstvo i to usluge koja se obavlja u tuzemstvu, odnosno koliko je to legalno.

Koliko mi je poznato, PDV se plaća "na isporuke svih vrsta dobara (proizvoda, roba, novoizgrađenih građevina, opreme i sl.) i sve obavljene usluge u tuzemstvu uz naknadu"

"Porez na dodanu vrijednost plaća se prema mjestu isporuke dobara ili obavljanja usluga, pri čemu se tuzemstvo smatra jednim mjestom isporuke dobara, odnosno obavljanja usluga."

[Edited at 2007-03-10 12:48]
Collapse


 
Kristina Kolic
Kristina Kolic  Identity Verified
Хорватия
Local time: 14:09
английский => хорватский
+ ...
ЛОКАЛИЗАТОР САЙТА
Wordfast diktira cijenu? Mar 10, 2007

Nisam baš uvjerena da Wordfast diktira cijenu seminara, ali Proz sigurno, i to uopće ne vodeći računa o kupovnoj moći u Hrvatskoj. Ovakva cijena je za Hrvatsku previsoka!

Pa niti drugi računalni tečajevi ne koštaju toliko, a traju ipak prilično duže


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Хорватия
Local time: 14:09
английский => хорватский
+ ...
Автор темы
porezi i ostalo Mar 10, 2007

Jasno da to podliježe poreznim odredbama. Sve se sasvim uredno prijavljuje i podmiruje. Nego kako?
Ne vidim zašto vas to muči.


 
Vesna Zivcic
Vesna Zivcic  Identity Verified
Local time: 14:09
немецкий => хорватский
+ ...
... Mar 10, 2007

Maloprije ste naveli da se račun plaća ProZ.comu, dakle SAD ili Njemačka, ako Ralf uskoči.
Uslugu ćete pružiti u Hrvatskoj.
Mjesto nastanka obveze plaćanja poreza je Hrvatska.
Znači li to da će ProZ.com platiti porez u Hrvatskoj?
Je li taj porez već uključen u cijenu?
Ako je, hoću li ga dobiti nazad s obzirom da sam obveznik PDV-a?
To su sve praktične stvari poslovanja.

Nije da me muči, naprotiv...
Radi se o transparentnosti ko
... See more
Maloprije ste naveli da se račun plaća ProZ.comu, dakle SAD ili Njemačka, ako Ralf uskoči.
Uslugu ćete pružiti u Hrvatskoj.
Mjesto nastanka obveze plaćanja poreza je Hrvatska.
Znači li to da će ProZ.com platiti porez u Hrvatskoj?
Je li taj porez već uključen u cijenu?
Ako je, hoću li ga dobiti nazad s obzirom da sam obveznik PDV-a?
To su sve praktične stvari poslovanja.

Nije da me muči, naprotiv...
Radi se o transparentnosti koja je svima u interesu.
Collapse


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Хорватия
Local time: 14:09
английский => хорватский
+ ...
Автор темы
financije... Mar 10, 2007

Obzirom da je moje svojstvo, kako rekoh, edukativno, ljubazno vas molim da o financijskim i pravnim pitanjima pitate organizatora. Ja imam sklopljen ugovor i ovjerenu izjavu o rezidentnosti, kojom izbjegavam dvostruko oporezivanje. Sve što su financijske i pravne obveze proz-a, odgovorit će vam oni.

 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Хорватия
Local time: 14:09
английский => хорватский
+ ...
Автор темы
račun plaćanja Mar 10, 2007

Oprostite, smetnuh s uma...
Radi jednostavnosti uplata, otvorili smo žiro račun za edukacije u Hrvatskoj u organizaciji proz.com-a kod Erste banke. Tako će se i ovaj porezni dio obaviti transparentnije, a proz će svoju naknadu povlačiti međubankovnim transakcijama.
Ne znam koliko sam to financijaški dobro obrazložila


 
Vesna Zivcic
Vesna Zivcic  Identity Verified
Local time: 14:09
немецкий => хорватский
+ ...
... Mar 10, 2007

S obzirom da ste Vi u poslovnom aranžmanu s Proz.comom, predlažem da ih upoznate s mojim pitanjima, pa da njihove odgovore predstavite javno u ovom forumu na isti način kao što ste nas obavijestili o seminaru.

Sigurna sam da ne zanimaju samo mene...

Lijep pozdrav

Vesna


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Хорватия
Local time: 14:09
английский => хорватский
+ ...
Автор темы
vrsni poznavatelji engleskog Mar 10, 2007

Kao vrsni prevoditelji i poznavatelji engleskog jezika, držim da ne trebate moje posredništvo u postavljanju pitanja.
Bilo bi to igranje pokvarenog telefona, a ja za to doista nemam vremena. Zdušno se, naime, pripremam za seminar.
Ugodan vam vikend!


 
Vesna Zivcic
Vesna Zivcic  Identity Verified
Local time: 14:09
немецкий => хорватский
+ ...
Govorite mi da moja pitanja nisu Vaš problem Mar 10, 2007

A sve što ja mogu reći na to je:

 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Хорватия
Local time: 14:09
английский => хорватский
+ ...
Автор темы
ingerencije Mar 10, 2007

Vesna, pokušavam biti na raspolaganju za pitanja koja su u mojoj ingerenciji, a to je edukacija. Svoj dio financijsko-pravnih obveza ja sam riješila. Mislim da je prava adresa za te upite proz. To je sve.

 
Страниц в теме:   [1 2 3 4] >


На этом форуме нет отдельного модератора.
Если вы хотите доложить о нарушении правил сайта или нуждаетесь в помощи, просим связаться с персоналом сайта »


Seminar Wordfasta u Zagrebu






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »