Verificați postările de pe ”Blue Board”
Thread poster: Aurelia Popa
Aurelia Popa
Aurelia Popa
Romania
Local time: 21:32
Member (2020)
English to Romanian
+ ...
Feb 23, 2021

Bună ziua,

Ce scriu eu acum sper să ajute și alți colegi să nu pățească la fel.
Recent am aflat cum e să iei țeapă. Bucuroasă că am prins o revizie de 4.000 de cuvinte, nu am verificat clientul pe Blue Board. Am făcut acest lucru doar după ce am așteptat patru luni și am notificat clientul de vreo cinci ori pentru plata cuvenită.
Ce să vezi, mai mulți traducători postaseră pe Blue Board faptul că nu au fost plătiți de această persoană
... See more
Bună ziua,

Ce scriu eu acum sper să ajute și alți colegi să nu pățească la fel.
Recent am aflat cum e să iei țeapă. Bucuroasă că am prins o revizie de 4.000 de cuvinte, nu am verificat clientul pe Blue Board. Am făcut acest lucru doar după ce am așteptat patru luni și am notificat clientul de vreo cinci ori pentru plata cuvenită.
Ce să vezi, mai mulți traducători postaseră pe Blue Board faptul că nu au fost plătiți de această persoană, Mostansar Virk, de la Epic Translations.
M-am învățat minte. Acum două zile am primit o ofertă de la altă agenție, i-am verificat pe Blue Board și minune mare, un traducător se plângea că nu a fost plătit. De data aceasta am dat ”delete”.
Collapse


Sandra & Kenneth Grossman
Assya Aït Challal
 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Verificați postările de pe ”Blue Board”






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »