Pages in topic:   [1 2] >
TWB потрібна ваша допомога!
Thread poster: Oksana Weiss
Oksana Weiss
Oksana Weiss  Identity Verified
Germany
Local time: 12:01
Member (2011)
German to English
+ ...
Nov 29, 2013

Шановні колеги!
Звертаюся до вас як керівник проекту перекладу медичних статей для вікіпедії у парі англ-укр. Останнім часом склалася дивна ситуація, коли деякі перекладачі - учасники проекту - беруть у роботу частину статей, але не перекладають і не виходять на зв'язок.
... See more
Шановні колеги!
Звертаюся до вас як керівник проекту перекладу медичних статей для вікіпедії у парі англ-укр. Останнім часом склалася дивна ситуація, коли деякі перекладачі - учасники проекту - беруть у роботу частину статей, але не перекладають і не виходять на зв'язок. Слід зауважити, що колгосп - справа добровільна, ніхто не примушує брати участь у волонтерських проектах і deadlines are more than flexible (на мій погляд, аж занадто - від двох тижнів до місяця відводиться на переклад 5-10 сторінок). Однак, і ці терміни не дотримуються.
Наразі, склалася ситуація, коли я і ще одна перекладачка, Ірина Лєбєдєва (http://www.proz.com/profile/737725), відданність якої не можу не відзначити, несемо на собі весь тягар перекладу 80 статей для вікіпедії. Тож виникла потреба у нових перекладачах, готових пожертвувати 2-3 години на місяць на благородну справу. Деталі проекту тут: http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:WikiProject_Medicine/Translation_task_force
Бажаючих взяти участь прохання написати мені на електронну адресу (в профілі) або надіслати повідомлення через систему proz.
Що ви з цього отримаєте?
По-перше, гарну жовто-гарячу зірочку, яку можете використовувати у профілях на linked_in, proz, facebook etc, а також у резюме.
По-друге, visibility на сайтах TWB, wikipedia і proz.
По-третє (і це найважливіше) 100500 до карми і вдячність сучасників і нащадків, які зможуть дістати інформацію рідною мовою з найбільш актуальних медичних питань.
Дякую за увагу!
З повагою,
Оксана
Collapse


 
Alexander Matsyuk
Alexander Matsyuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:01
English to Russian
+ ...
Прохання уточнити, Nov 29, 2013

якщо ваша ласка, що і як треба робити. Стисло.

 
Oksana Weiss
Oksana Weiss  Identity Verified
Germany
Local time: 12:01
Member (2011)
German to English
+ ...
TOPIC STARTER
Покрокова інструкція Nov 29, 2013

amatsyuk wrote:

якщо ваша ласка, що і як треба робити. Стисло.

1. Зареєструватися на TWB http://twb.translationcenter.org/workspace/dashboard
2. Пройти процес перевірки.
3. Приймати чи не приймати роботи, які вам надсилатимуть на ел. пошту.
Проблема у тому, що 1 і 2 кроки займають багато часу (у мене зайняло місяца 2-3), я можу прискорити цей процес, якщо напишу безпосередньо координатору програми і порекомендую когось.


 
Oksana Weiss
Oksana Weiss  Identity Verified
Germany
Local time: 12:01
Member (2011)
German to English
+ ...
TOPIC STARTER
Some details Nov 29, 2013

Уточнення від координатора проекту:
To be selected as a volunteer, you must be a professional translator with a minimum of experience qualification of 4 years of professional translation experience or 2 years of professional translation experience and a university degree in translation or related subject.
In general, all interested translator applicants s
... See more
Уточнення від координатора проекту:
To be selected as a volunteer, you must be a professional translator with a minimum of experience qualification of 4 years of professional translation experience or 2 years of professional translation experience and a university degree in translation or related subject.
In general, all interested translator applicants should apply online at
http://translatorswithoutborders.org/Volunteers/Translator-app
If you are ATA Certified, a Proz.com Certified PRO or a Lionbridge translator, these qualifications will fast-track your application, and you should contact Board Member and General Manager Enrique Cavalitto directly ([email protected]) or submit a support request through the ProZ.com website.

I hope we can soon welcome new volunteers in our team of translators!
Collapse


 
Oksana Weiss
Oksana Weiss  Identity Verified
Germany
Local time: 12:01
Member (2011)
German to English
+ ...
TOPIC STARTER
Вітаємо нового учасника проекту! Nov 30, 2013

Щиро дякую Єлісею Морозу http://www.proz.com/profile/967043 за швидку відповідь і бажання допомогти!
Можливо, у когось така сама ситуація, як в Єлісея, тож опишу її більш детально. Він уже був зареєстрований у TWB, але у парі анг-рос через
... See more
Щиро дякую Єлісею Морозу http://www.proz.com/profile/967043 за швидку відповідь і бажання допомогти!
Можливо, у когось така сама ситуація, як в Єлісея, тож опишу її більш детально. Він уже був зареєстрований у TWB, але у парі анг-рос через те, що в профілі на proz дозволено мати лише 1 рідну мову. Як пояснив Енріке, можна вибрати 2, ось його пояснення:
ProZ.com will mark as confirmed the native language when only one is selected, and as not confirmed when you select two.
This does not mean much and there is no way of changing it.
The current selection will include you in searches asking for UK native speakers. The language confirmation has no impact, is just a visual efect.
Якщо у когось така ж сама проблема - сміливо вибирайте 2 рідні мови і приєднуйтесь до лав трансляторів без кордонів:)!

[Edited at 2013-11-30 06:42 GMT]

[Edited at 2013-11-30 06:44 GMT]
Collapse


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:01
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Кожна благородна справа має бути наказуємой! Nov 30, 2013

Слід зауважити, що колгосп - справа добровільна

Егеж, мабуть саме тому організатори колгоспу наваляли цілу купу вимог
To be selected as a volunteer, you must be a professional translator with a minimum of experience qualification of 4 years of professional translation experience or 2 years of professional translation experience and a university degree in translation or related subject.

Особливо приваблює "льгота" для вступу в колгосп для
ATA Certified, a Proz.com Certified PRO or a Lionbridge translator

Може тому народ не дуже поспішає колективізуватись, га?


 
Oksana Weiss
Oksana Weiss  Identity Verified
Germany
Local time: 12:01
Member (2011)
German to English
+ ...
TOPIC STARTER
Дотепно і доречно Dec 1, 2013

mk_lab, слушне зауваження - це робиться для того, щоб переконатися у якості перекладу. Аби кого не візьмуть:) Напевно, до «Лікарів без кордонів» теж беруть не з вулиці.
Але, що мене дивує, так це те, що є люди, які вступили до TWB, але ні одного слова так і не переклали. А такі є, і числені... І ще мене дивує, що у цій справі у нас Схід виявився свідоміший за Захід та Центр, але то таке, не буду розпалювати...


 
Yelisey Moroz
Yelisey Moroz  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:01
Member (2010)
English to Russian
+ ...
Дякую, Оксано! Dec 1, 2013

Не те щоб у прозі не дозволено мати дві рідні мови. Але це вже питання не для цієї гілки.
Наприклад, з психологічної точки зору в мене рідна мова російська, тому що батьки нею розмовляють, з функціональної також (мені легше висловлювати нею свої думки), а з соціальної/етніч
... See more
Не те щоб у прозі не дозволено мати дві рідні мови. Але це вже питання не для цієї гілки.
Наприклад, з психологічної точки зору в мене рідна мова російська, тому що батьки нею розмовляють, з функціональної також (мені легше висловлювати нею свої думки), а з соціальної/етнічної — ніби як і дві.

І ще, не знаю, підіймав чи хто-небудь колись питання, як до білінгвізму українців відносяться замовники перекладів російською з-за кордону. З українською зрозуміло, якщо ввести її в пошук, то всі перекладачі (за рідкісним винятком) вказали дві мови. Тут у замовника вибору немає.

Коли я спробував пояснити одному замовнику з-за кордону, що можу й українською перекладати, і пояснив чому, він з недовірою поставився до білінгвізму. Звичайно, може це такий замовник, а може я погано пояснив. Але питання в мене залишилося.

Почитав український форум, не знайшов такої теми. Чи не варто започаткувати?
Collapse


 
Oksana Weiss
Oksana Weiss  Identity Verified
Germany
Local time: 12:01
Member (2011)
German to English
+ ...
TOPIC STARTER
Можна нову, а можна й тут Dec 1, 2013

Може, більше переглядів з'явиться:)
Єлісею, це цікаве питання і доречне (або дотичне) цього топіку:) Я вважаю Україну двомовною країною, в якій говорять як російською, так і українською, так само як Канаду, в якій говорять англійською і французською. Різниця у тому, що в
... See more
Може, більше переглядів з'явиться:)
Єлісею, це цікаве питання і доречне (або дотичне) цього топіку:) Я вважаю Україну двомовною країною, в якій говорять як російською, так і українською, так само як Канаду, в якій говорять англійською і французською. Різниця у тому, що в Канаді двомовність закріплена законодавчо, тож питання білінгвізму не виникає. У нас офіційною мовою є українська, тож скоріше питання в замовників виникає, чи справді ми настільки добре знаємо російську, що можемо нею перекладати.
У кожного, звісно, своя тактика. Я пояснюю своїм замовникам, що Russian was the language spoken in my family, while Ukrainian was the language of my education. Загалом цього виявляється досить. Звісно, тести ніхто не відміняв, до того ж вже перша робота покаже, чи справді ти знаєш українську настільки добре, щоб перекладати нею.
Цікаво послухати думки інших з цього приводу...
Collapse


 
Jarema
Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:01
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Колеги, Dec 1, 2013

краще відкрити нову тему. Бо так воно логічніше, потім буде простіше знайти висловлювання про двомовність. Ця гілка до двомовності ніякого відношення не має.

 
Yelisey Moroz
Yelisey Moroz  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:01
Member (2010)
English to Russian
+ ...
Повертаючись до теми. Dec 1, 2013

Михайле, нічого ж страшного в тому немає, що ця організація не хоче виглядати посміховиськом. А репліку про пільги я не зрозумів. Ви маєте на увазі, що сертифікації ATA, Lionbridge чи статусу Pro в парі англ.-укр. ні в кого немає? Так я бачив там багато людей зі статусом Pro в англ.-рос. па... See more
Михайле, нічого ж страшного в тому немає, що ця організація не хоче виглядати посміховиськом. А репліку про пільги я не зрозумів. Ви маєте на увазі, що сертифікації ATA, Lionbridge чи статусу Pro в парі англ.-укр. ні в кого немає? Так я бачив там багато людей зі статусом Pro в англ.-рос. парі, які перекладають також і українською. Чи ви маєте на увазі, що бути ProZ Pro — сумнівний привілей, як у рамках ProZ, так і TWB? Це для всіх по-різному. У мене був статус Pro, коли я подавав заяву в TWB, так тихо-мирно прийняли і все, ніяких зайвих рухів — зручно. А там — хочеш перекладай, хочеш не перекладай.

Оксано, я не знаю, як в англ.-укр. парі, мене там досі не було, а в англ.-рос. завдання розмітають, як гарячі пиріжки. Тому багато людей просто не встигають їх взяти. І ще в мене є підозра, що коли в тебе вже є кілька тисяч слів перекладених, тобі починають одному з перших надсилати пропозиції. Тому перше завдання отримати важко, а потім легше. Не знаю, може це насправді й не так. Про схід я вашу думку зрозумів, хоча і не відразу. А хтось може і не зрозуміти, так що, справді, не треба )
Collapse


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:01
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Я нiчого на увазi не мав Dec 1, 2013

Yelisey Moroz wrote:
Михайле, нічого ж страшного в тому немає, що ця організація не хоче виглядати посміховиськом. А репліку про пільги я не зрозумів. Ви маєте на увазі, що сертифікації ATA, Lionbridge чи статусу Pro в парі англ.-укр. ні в кого немає? Так я бачив там багато людей зі статусом Pro в англ.-рос. парі, які перекладають також і українською. Чи ви маєте на увазі, що бути ProZ Pro — сумнівний привілей, як у рамках ProZ, так і TWB? Це для всіх по-різному. У мене був статус Pro, коли я подавав заяву в TWB, так тихо-мирно прийняли і все, ніяких зайвих рухів — зручно. А там — хочеш перекладай, хочеш не перекладай.

Тим бiльше, ця тематика зовсiм не моя. Просто здивувався. Коли людям потрiбна допомога (як зазначено у заголовку), вони зазвичай не ставлять вимог, особливо формального характеру. Знайти перевiрених людей можна не примушуючи заповенювати усiлякi анкети, та iн. А так виходить, нiбито потрiбно самому кудись проситися. От люди не дуже й охочi.


 
Yelisey Moroz
Yelisey Moroz  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:01
Member (2010)
English to Russian
+ ...
Михайле Dec 1, 2013

Я вибачаюся, не так вас зрозумів.

Я вважаю, що волонтерство — це коли людина сама хоче. З різних причин. В TWB дійсно ніхто нікого не просить. І вимоги там до перекладачів є. Але люди все одно реєструються: 90 осіб в англ.-рос. і 25 — в англ.-укр. парі.

А в цьому випадку �
... See more
Я вибачаюся, не так вас зрозумів.

Я вважаю, що волонтерство — це коли людина сама хоче. З різних причин. В TWB дійсно ніхто нікого не просить. І вимоги там до перекладачів є. Але люди все одно реєструються: 90 осіб в англ.-рос. і 25 — в англ.-укр. парі.

А в цьому випадку Оксана й каже: «Потрібна допомога, перевірених людей і порекомендуємо, і зареєструємо без зайвого клопоту». Правильно ж я зрозумів, Оксано?

Щодо причин, з яких люди перекладають для TWB. Окрім суто етичних, є і практичні. Наприклад, з одним замовником я почав працювати саме через те, що він побачив, що я перекладаю для TWB. Він і сам декілька десятків тисяч слів для них переклав. А це чудово, я вважаю, і він знає, що я людина хороша, і я знаю, що він людина хороша.
Collapse


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:01
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Ok Dec 1, 2013

Yelisey Moroz wrote:
Щодо причин, з яких люди перекладають для TWB. Окрім суто етичних, є і практичні. Наприклад, з одним замовником я почав працювати саме через те, що він побачив, що я перекладаю для TWB. Він і сам декілька десятків тисяч слів для них переклав. А це чудово, я вважаю, і він знає, що я людина хороша, і я знаю, що він людина хороша.

Подивимось цю штуку. Я про це TWB нiколи не чув. Був би радий надати якусь користь. На жаль не в цiй тематицi (хiба що медичнi дiагностичнi електроннi прилади).
Але ж по важливих "критерiях" аж нiяк не пройдеш - не "нейтiв", не маю лiнгвдиплому, вiдзнаки якогось дивного Lionbridge, таке iнше. Тому й дивуюся цим критерiям


 
Yelisey Moroz
Yelisey Moroz  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:01
Member (2010)
English to Russian
+ ...
Спробуйте Dec 1, 2013

Та ви так само «не нейтів», як і я Диплом там не потрібен, якщо досвід є. Lionbridge, як і ATA — це для інших мовних пар, там їх стільки ж, скільки на самому прозі.

А TWB дає, мені принаймні, особливе відчуття — це можливість допомогти чимось, чим окрім тебе ніхто допомогти не може.

[Edited at 2013-12-01 22:39 GMT]


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

TWB потрібна ваша допомога!







Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »