Paramızı vermeyen yabancı büroları nasıl ifşa edebiliriz?
Thread poster: amelie08
amelie08
amelie08
Türkiye
Local time: 16:28
Turkish to Spanish
+ ...
Feb 15, 2017

Yabancı büroları özellikle. Linkedinde yayınlıyorum başka hangi sitelere (proz dışında koyabilirim? Çok büyük bir meblağ değildi ama başkaları bilsin çalışmasın istiyorum.

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
ProZ Feb 17, 2017

Konuyla ilgili site(ler)de yayinlanirsa bir ise yarar. Bunun için de ilgili siteye bir danismak gerekir. Örnegin, ProZ'a danismak gerekir. Yoksa, ilgisiz abc.com gibi bir site açip yayinlarsaniz hiç kimse bakmaz.

Geç ödeyenler çok oluyor ama hiç ödemeyen pek olmamasi gerekir. Eger siz Invoice'u ekleyip tekrar tekrar hatirlatmazsaniz bazilarinin umurunda bile olmuyor.

amelie08
amelie08
Türkiye
Turkish to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
ödememi alamıyorum Mar 1, 2017

söz konusu şirketlerden ikisiyle çalıştıktan sonra prozdan çıkarıldığını gördüm. Şimd ben bunlardan nasıl paramı alacağım? Biri 35 euro diğeri 500 euro.

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Better Business Bureau in the US Mar 3, 2017

Amerikan sirketleri için Better Business Bureau denilen önemli bir STK vardir. Etik kurallara uymayan sirketleri rahatlikla BBB'ye sikayet edebiliyorsunuz. Muhtemelen sonunda paranizi alabilirsiniz.

www.bbb.org

Avrupa için de benzer bir STK olabilir ama bilmiyorum. Aramak gerekir. Diger ülkeler için tabii durum daha vahim. Düsünün ki bir Türk sirket etik kurallara uymadi. Kime
... See more
Amerikan sirketleri için Better Business Bureau denilen önemli bir STK vardir. Etik kurallara uymayan sirketleri rahatlikla BBB'ye sikayet edebiliyorsunuz. Muhtemelen sonunda paranizi alabilirsiniz.

www.bbb.org

Avrupa için de benzer bir STK olabilir ama bilmiyorum. Aramak gerekir. Diger ülkeler için tabii durum daha vahim. Düsünün ki bir Türk sirket etik kurallara uymadi. Kime sikayet edeceksiniz?
Collapse

erkehan
erkehan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Şu... Mar 3, 2017

...bağlantıdaki önerilerın işinize yarayabileceğini tahmin ediyorum:

https://www.proz.com/forum/turkish/298783-yurt_dışı_çeviri_hakkında.html

Kaderiniz açık olsun!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Paramızı vermeyen yabancı büroları nasıl ifşa edebiliriz?

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »